8 Ocak 2017 Pazar

İLHAM ALINMASI GEREKEN MUHAFAZAKAR BLOGGERLAR



Herkes hayatında bir dönüm noktasına girer ve kalıcı olduğundan emin olmak ister.Benim gibi lisede makyaja ve modaya merakı olup ancak net bir tarzı olmayanlar için büyük bir değişimdir bu 'dönüm noktası'. Açıkçası ben kendi değişimimi metamorfoz olarak adlandırabilirim :)

 Şuan yaşadığımız dönem kolaylıklar devri oldu -dinakolay devri :)- sosyal medyanın kolu her yere ulaşıyor bu kolaylık değilde nedir? Sosyal medya ne zaman içimize işledi o zaman bloggerlar çoğaldı makyaj zorunluluk oldu ve giyim tarzına göre sınıflandırılan insanlar olduk.Herkes iyi giyinip güzel görünmek ister,şahsen kendi hayalim  iyi makyaj yapabilmek ve kendine has bir tarzımın olmasıydı ve bunu bulmam ergenlik sonuna denk geldi,bundan da memnunum. İlham aldığım insanlar olmasa kendimi kolaylıkla bulabileceğimi sanmıyorum,illaki bir dış kuvvet olacak değil derseniz evet haklısınız ancak ne istediğinizi bilmiyorsanız yardım şart. Yardım ancak nasıl ?


Araştırma,deneme,yanılma,yenileme....

Ben öncelikle sosyal medyanın nimetlerinden yararlanmayla başladım,farkında olmadan zaten hayatınızın içine giriyor bu araştırmanın meyveleri ve sizi değiştiriyor. İnstagram başlı başına bir evren olduğu için herkesin oradan başlamasını dahada gelişmek isterseniz Pinterest'e yönelmenizi tavsiye ederim ikisinin gücüyle kendinizi bulabilirsiniz.


Kapalı biri olarak benim kendimi bulmak daha zor oldu yeni gelişmekte olan muhafazakar modanın akımı kendini son 5 yıldır net hissettiriyor. Bunu yakalamak zor değil. Kapalı bayanların modaya hatta dünyaya yön verdiğini görmek ister istemez beni mutlu ediyor çünkü batı diye nitelendirilen gelişmiş ülke statüsündeki ülkeler her zaman doğuyu,müslümanları,müslüman kadınları cahil ve kendini geri çeken hiç bir şey başarmak istemeyen topluluk olarak gösterdi. E haliyle kapalı bir bayanın New York moda haftasında kendi koleksiyonunu tüm mankenlere eşarp takarak göstermesi bir devrim olabiliyor. Bununla gurur duymamak elde değil. Gel gelelim muhafazar modaya yön veren ilham kaynağım olan tatlış bloggerlara....








                                                                ASCİA AKF 














Bu tatlı Kuveyt/Amerikan melezi bayan sevdiğim tarza sahip sayılı insanlardan birisi,tamamen aynısı olmasa da renk uyumlarına bakarak kendi kombinlerimi yapıyorum ayrıca moda dünyasındaki yeniliklerden haberdar olmamı sağlıyor.Farklı bir eşarp tarzı var ancak onu Ascia yapan bu ve şahsi görüşüm olarak bence ona yakışıyor ve 'benim kalbim temiz'insanlarından kat be kat daha iyi.







Her zaman güler yüzlü olması insanın içini ısıtıyor ve bloggerlığın hakkını vererek yalnızda kıyafet ve makyaj değil ev tasarımı ve sağlıklı yiyecekler konusunda da fikirlerini ve deneyimlerini paylaşıyor.





Tarzını sevmemin yanında sadece Versace,Gucci,Chanel gibi büyük markalardan güzel modeller ve yetenekler çıkmayacağını bildiği için ünlü olmayan arap tasarımcıların da iyi olduğunu bilmesi ve onlara daha çok şans vermesi.






İllaki markasınız diye güzel olacaksınız kaidesi yok diyor yani. 







Hamilelik döneminde bile şıklığından ödün vermedi.




Bambaşka bir tarza sahip olan Ascia sadece muhafazar camiada dikkat çekmiyor ; Onu özel yapanda bu.
Tarzı kolay anlaşılır değil bu yüzden ilham alınması gereken biri olmalı çünkü farklı desenleri ve zıt renkleri öyle güzel kombinliyor ki sakıncası olmaz diyerek siz bile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.







  
 DALAL AL DOUB-DALALİD








Bir başka Kuveytli....

İnstagramı ilk açtığım zamandan beri severek ve hayranlıkla takip ediyorum Dalalid'i. Çok kısa bir sürede büyüdü ve eğer sayfasını ziyaret ederseniz sebebini anlarsınız.Eşsiz bir tarzı var ve spor-şık arası olan kıyafet seçimleri kendi dolabımı düzenlerken kendisinden ilham almamı sağlıyor.





Herkesten farklı bir tarzınızın olması zor değil.





Bloggerların ortak noktası olan 'düz ve sade'kıyafetlere ufak dokunuşlarla dikkat çekici farklılıklar katıyor.





Tepeden tırnağa soft renklerden giyinip kombini çantayla patlatabilirsiniz.







Veya....







Spor görünmeniz gereken kıyafete bağcıklı babetle minimal değişiklik yapabilir ve böylece hem rahat hem şık olabilirsiniz.




Unutmamanız gereken şey dolabınızda temel renklerden oluşan temel kıyafetler. 
Siyah ceket siyah pantolon ve spor ayakkabılar olmazsa olmazınız olmalı. Olmalılılılılıı :))



Düz görünmesi gereken kombini ayakkabıyla şaha kaldırın.


Modanın temelini oluşturan oxford ayakkabılarınızı sakın atmayın. Kadife ve pileli kıyafetlerinizde buna dahil. Çünkü 5 yıl önceki şey dersiniz ve dolaptan çıkarırsınız ya sonra sonbaharda bir bakmışsınız her yerde kadife etek var ve siz kendi kadife eteğinizi modası geçti diye atmışsınızdır veya birine vermişsinizdir.....
 Acı bir hikaye oldu kabul ediyorum. 




Normal zamanda şık olmaktan korkmayın ve Coco Chanel'in dediği gibi 'Her gün en büyük düşmanınızla karşılaşacak gibi giyinin'





İlham alarak kendi tarzınızı kabul edin ve kendinizi sevin. Almasanız bile gidip bir mağazada trend olan kumaşa bakıp temelde hangi renkler kullanılıyor bakın. Bakış açısı önemli.




...Umarım beğenirsiniz sizlere kendi ilham kaynaklarımı belirtmek istedim ve tarzından emin olamayan kişilere yardımı dokunur.




 Görüşmek üzere....








Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İLHAM ALINMASI GEREKEN MUHAFAZAKAR BLOGGERLAR

Herkes hayatında bir dönüm noktasına girer ve kalıcı olduğundan emin olmak ister.Benim gibi lisede makyaja ve modaya merakı olup ancak net...